| AnoNyMuSeR13 a întrebat:

Ideea e ca momentan sunt la FEAA in Craiova (economie si afaceri internationale). Voiam sa va intreb ce master mi-ati recomanda la Timisoara si ce parere aveti despre Universitate in sine?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

1. Este irelevant unde faci mastaratul, calitatea la noi e proasta per total si nu o sa te invete mare chestie dar o sa ai diploma. Asta e valabil la orice universitate din tara.

2. Verifica inainte ca daca e asa dar eu imi amintesc ca la FEEA formula de calcul a punctajului de admitere favorizeaza studentii care au facut licenta la ei. Asta nu inseamna ca nu o sa intri doar ca sansele sa prinzi loc la buget sunt mai mici.

3. Universitatea e ok, pe baza topurilor internationale e in primele 5 din tara si in top 500 la nivel global, calitatea actului de invataman este peste media nationala dar tot nu e nimic special.
Din pacate nu are cantina si locurile in camine sunt limitate.

FEEA sta super bine la capitolul dotari, caldirea arata ca a oricarei universitati tari din lume, laboaratoarele sunt brici si din cate stiu au o legatura foarte stransa cu mediul de afaceri, unele firme chiar angajan absolventii care termina cu note maxime.