| fAnt0m1tzA a întrebat:

am si eu o intrebare! Este liceu militar in Iasi? daca da as vrea niste informatii! multumesc! funda

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu, nu este în Iaşi însă există Colegiul Militar Liceal "Ştefan Cel Mare" Câmpulung Moldovenesc, Colegiul Militar Liceal "Dimitrie Cantemir" Breaza, Colegiul Militar Liceal "Mihai Viteazul" Alba Iulia. În genul acesta există şi Academia de Poliţie din Bucureşti, Şcoala de Agenţi de Poliţie din Câmpina, Şcoala Militară de Subofiţeri din Fălticeni şi Şcoala Militară de Subofiţeri "Grigore Alexandru Ghica" din Drăgăşani.

Numai bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există Liceu Militar în Iaşi!

Toate cele bune.