| Florin_Danut_1999 a întrebat:

Salutare tuturor! Am intrat in clasa a9a la un profil care are doua clase=56 ELEVI. O clasa are 28 de elevi. Cum vor fi repartizati elevii in clase? Primii 28 la o clasa si urmatori la alta clasa sau cum? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

Eu sunt la filologie şi sunt 4 clase, nu 2. Drept să-ţi spun la mine clasele le-a făcut directoarea, într-o ordine aleatorie, nu după medii. Bineînţeles, mai sunt şi cei cu pile care pică în clasa mai bună.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil/specializare, repartiţia pe clase se face în ordinea mediei de admitere.

Toate cele bune.

| lucian_2018 a răspuns:

Repartizarea se va face in functie de ordina in care ati intrat la acel profil. Nu va fi una plina cu tocilari, iar una cu restul