| Carolina1972 a întrebat:

Se deschid scolile in 2 iunie sau nu? Eu nu mai inteleg nimic.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Se deschid. Dar sunt pe cale să facă ăștia niște propuneri, cum că nu ai voie să te duci la școală dacă trăiești cu persoane de peste 65 sau cu boli cronice. Deci mulți profesori și elevi vor fi scutiți, eventual. Nici tu ca elevă nu ești obligată să mergi dacă părintele nu e de acord să te trimită.

6 răspunsuri:
| Alle236 a răspuns:

Buna! Eu stiu ca nu se mai deschid pana in septembrie.Doar elevi de clasa a8 si a12 merg la scoala din 2 iuni (2 saptamani)

| Carolina1972 explică (pentru Alle236):

Corect! Dar oare se deschid si pentru cei dea 12 a? Adica tocmai azi am vazut la tv ca cica multi elevi si profesori nu sunt de acord cu intoarcerea la scoala.

| Carolina1972 explică (pentru T0T):

Innebunesc! Nu se mai termina odata treaba asta? Bac, medii, toot! sad

| T0T a răspuns (pentru Carolina1972):

E nasol când ești la sfârșit. Eu mi-aș fi dorit să fiu elev (dar să nu fiu în an terminal) pe vremea asta. Note luate ușor, doar cu acorduri, comoditate. Dar oamenii sunt diferiți. Unii dacă nu trăiesc în societate o iau razna.

| Carolina1972 explică (pentru T0T):

Exact!

| Sofer a răspuns:

Elevii din anii terminali vor putea reveni la scoala între 2 si 12 iunie pentru a se pregăti pentru examane.