| Patrick09 a întrebat:

Se poate realiza si intersemestrial un transfer de la mate-info la stiintele naturii, in conditiile in care nu se sustin diferente?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Un transfer intersemestrial prin care se schimba profilul/spercializarea nu este permis de "lege", respectiv ROFUIP(art.155, aliniat 4)! ---transferul se poate face numai in vacanta de vara cu conditia ca media ta din ultimul an sa fie cel putin egala cu cea a ultimului promovat din clasa la care doresti a fi transferat. Celor doua conditii, general valabile(prevazute in ROFUIP), li se adauga altele, specifice respectivei unitati scolare (prevazute in regulamentul intern al scolii ).