| eelena1797 a întrebat:

Am nevoie de niste citate pentru sfarsitul clasei a 12-a.

Răspuns Câştigător
| topsecretxxx a răspuns:

1.Margaret Cho :

„Străduiește-te să crești și nu lasa pe nimeni să pună bețe-n roate adultului din tine."

2. Mindy Kaling:

„Scrie-ți singur rolul vieții. Este singurul mod în care poți ajunge oriunde te poarta gândul. Desigur că e ceva mai greu, dar uneori suntem constrânși să ne luăm destinul în propriile mâini."

3.Mark Twain :

„E inutil să pretinzi că lumea îți datorează o viață îmbelșugată. Lumea nu-ți datoreaza nimic. Ea există dinaintea ta, așadar se bucură de privilegiul primului venit."

4.Hannibal Buress:

„Când oamenii traverseaza perioade dificile, își spun în gand: „pas cu pas, o să trec eu și peste asta, trebuie doar să am răbdare și să las să treacă o zi după alta". Așa fac toți. Pentru că asta e regula după care lucrează și timpul."

5.Jon Stewart:

„O fi trist, dar există un lucru cu adevărat uimitor pe care-l poți spune despre viața ta: de fapt, aceasta nu are nici un curriculum de bază. Totul este facultativ".

6.Richard Russo:

„Avântă-te. Fii indrazneț. Fii tu însuți. Fii bun. Pune-ți rotițele la treabă. Și nu mai bea așa de mult. Sunt prea puțini ficați disponibili pentru transplant, așa că în ritmul ăsta, nu ajungi prea departe."

7.Stephen Colbert :

„Viața e o continuă improvizație. Nu ai nici cea mai vagă idee de ceea ce se va întâmpla mâine, așa că străduiește-te să improvizezi la randul tău, vreme cât mai îndelungată cu putință."

8.Ira Glass:

„E o chestiune de durată. O să-ți ia ceva timp. Dar e normal să dureze. Doar trebuie să-ți croiești drum dând din coate, nu-i așa?".

9.Tig Notaro:

„Când ceva măreț este pe cale să mi se întâmple mie personal, mă concentrez automat pe o idee: acesta nu este „momentul vieții mele", ci este doar un moment ca oricare altul".

10.Jessica Williams:

„E cu neputință să fii perfect, așa că n-o să faci niciodată treabă bună dacă te încăpățănezi să demonstrezi altora că ești perfect".

11.Conan O’Brien :

„Muncește pe ruptelea și fii bun. Apoi lucruri uimitoare ți se vor întâmpla."

12. Louis C.K.:

„Tot ceea ce este greu de făcut, ar trebui să fie în măsură să ne facă să râdem strașnic."

13 Louis C.K.:

„Viața este mult prea scurtă ca să faci pe scârbosul, cum ar fi de pildă, un angajator de doi bani, sau un angajat de doi bani."

14.Amy Poehler:

„Chestia cea mai tare legată de șansele care ți se ofera când ești tânăr, e că ai mai puțin de pierdut și nu știi prea multe, așa că tinzi să oscilezi îndelung."

15. Walt Disney:

„Întotdeauna mi-a plăcut să privesc viața cu optimism, dar sunt suficient de realist să-mi dau seama că viața e o chestiune mult prea complexă pentru asta."