| Razvan_Catalin_1997 a întrebat:

Slaut TPU, trebuie sa iau examenul ca sa intru la o scoala profesionala?
Este neaparat sa am examenul pentru a intra la unele scoli profesionale, iar daca sunt corigent mai trebuie sa dau examenul?
Daca sunt scoli profesionale in Cluj-Napoca la care nu este obligatoriu sa intri cu examen va rog sa imi spuneti.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă ești pe clasa a 8-a și ești corijent, este obligatoriu să rezolvi corijența; altfel nu vei putea merge la școala profesională.
La școala profesională se da obligatoriu un examen. Dar acesta este mult mai ușor decât la liceu.

| Ionut58282856 a răspuns:

Pe langa ca pe internet ai 18 ani happy da. Daca te referi la ala de trecut clasa 8 da. Trebuie sa iei note peste cat se cere. Nu conteaza unde te duci dar daca locurile nu sunt in clasa destule vei fi pus pe a doua varianta de liceu\profil de pe foaia ta de repartizare pe licee