| Andreea_Roxana_Constantin_2000 a întrebat:

Spuneți-mi si mie niște traditii din Mexic?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Buna Andreea, uite aici cateva : http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/102008089

O zi buna!

1 răspuns:
| Patrisia213 a răspuns:

In 2 noiembrie mulţi mexicani merg în cimitire pentru a sărbători Ziua Tuturor Sufletelor, numită şi Ziua Morţilor. Ei lasă la mormintele celor dragi flori, mâncare şi băuturi alcoolice. Unii chiar aduc formaţii muzicale să cânte melodiile preferate ale celor dragi care au murit. În plus, mulţi catolici îşi fac în casă altare, unde aşază o fotografie a persoanei dragi decedate.