| 9AlExAnDrA97 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce inseamna bilingv engleza.

Răspuns Câştigător
| pink4ever4u a răspuns:

Banuiesc ca de refer la profilul de liceu bilingv engleza.
Tocmai trec in clasa a10a si sunt la acest profil.
Pe scturt profilul bilingv engleza inseamna ca vei avea pe saptamana 5 ore de engleza, 4 ore de romana, 2 de matematica(bucuria vietii mele). Aprop matematica nu este foarte grea la bilingv engleza.
Vei face in cele 5 ore de engleza si literatura(diverisi autori incepad cu cel care a scris The Cantenbury Tales ), nu este o carte prea placuta datorita limbajului medieval.In cele din urma vei trece de Shakespeare si totul ti se va parea mai usor.
Bacalaureatul (desigur daca nu se va schimba ceva) se da la istorie, romana si engleza(daca ai obtinut cambridge-ul sau alta forma de atestare a cunostiintelor tale in lb engleza nu mai esre nevoie de bac la engleza).
Cam atat am avut de zis. Fundita?

7 răspunsuri:
| stangaionut a răspuns:

Bilingual

| MaryusCobra a răspuns:

La bilingv faci istoria corespunzatoare a bilingvului cum ai tu engleza! Deci asta inseamna ca faci istoria englezilor + ca faci mai multa engleza! happy Funda?

| mihaelaqi a răspuns:

Inseamna ca vei face engleza vreo 5-6 ore pe saptamana si 2-3 ore de limba franceza/ germana / ce limba ai invatat tu pana acum

| Paprik a răspuns:

Adica o sa faci la engleza pana te saturihappy.
Mai multe ore de engleza.La unele licee se fac si alte materii in limba engleza.
Noroc! happy

| AndreiNorbi a răspuns:

Nu exista acel cuvant in engleza doar bilingual

| Silvya18 a răspuns:

Nu este asa cuvint in engleza.

| pink4ever4u a răspuns:

CoBrA la bilingv nu se face istoria englezilor din pacate =.=