| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Ce inseamna `filologie bilingv engleză.` Se refera la profilul `filologi` Multumesc!

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Da,e acelasi profil, filologie, doar ca faci intensiv engleza.

| Кристина21 a răspuns:

Filologia e un profil de limbi straine:*
filologie bilingv engleza=filologie intensiv engleza

| Maxiela a răspuns (pentru Кристина21):

Filologie bilingv engleza nu e tot una cu intensiv engleza pentru ca la intensiv faci 4 ore de engleza, iar la bilingv 6 ore; plus ca la bilingv dai bacul in engleza(istorie, geografie etc.) fiind valabil si la bilingv spaniola, franceza sau germana.

| BiuL a răspuns:

Acolo am fost si eu. E profil uman, e ca filologia, insa studiezi mai mult limbile straine, de exemplu aveam 5 ore de engleza pe saptamana plus optional in engleza, si 2 de franceza, sau 4 in a 12a. Romana aveam 4 ca celelalte profile, d ar faceam si latina, la fel ca filologie simpla.