| Andreea_2128 a întrebat:

Cum adica la profilul stiinte sociale este bilingv. engleza? Ce inseamna bilingv. engleza? Cine ma ajuta primeste funditahappy

Răspuns Câştigător
| criiisa a răspuns:

Adica "intensiv engleza"... faci mai multe ore de englezahappy

7 răspunsuri:
| Sonnia a răspuns:

La bilingv engleza vei face mai multe ore de engleza decat la intensiv, asta insemnand undeva la 6 ore pe saptamana. In afara de orele propriu-zise, vei face geografia/istoria/cultura si civilizatia/economia Angliei sau SUA, in engleza. Nu te lua dupa altii care spun ca toate materiile se predau in limba engleza. Nu e adevarat! In rest, examenele s-au dat in perioada 1-3 iunie, deci doar daca ar mai ramane locuri libere te-ai putea inscrie la o astfel de clasa, dand un test... Sper ca ai ti-am fost de folos. Sonnia

| blueberry05 a răspuns:

Pai bilingv inseamna ca faci 2 limbi straine, si daca e engleza, inseamna ca engleza e prima limba si o sa dai teza din ea.

| blackrain a răspuns:

Bilingv inseamna ca faci intoria si geografia in engleza. is faci ist si geogra americii sau angliei. iti urez bafta dacao sa faci istoria angliei. o sa visezi regi si regine

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Bilingv engleza=Intensiv engleza...Ai un profesor foarte bun in ceea ce face si faci mai multe ore de engleza fata de celelalte clase.Am o prietena la acest profil si am vrut sa te ajut. Funda?

| jeleuriursuleti a răspuns:

BILINGV ENGLEZA NU INSEAMNA INTENSIV ENGLEZA. asa credeam si eu pana am vazut pe brosura la un liceu mai multe profile. unul bilingv si unul intensiv.
Intensiv inseamna mai multe ore.
Bilingv inseamna ca unele obiecte le vei face in engleza.

p.s. cand vad la cine-ai dat funda imi vine sa mor. voi chiar sunteti dezinformati. trecand peste, sper ca ai inteles. succes la liceu.

| luludb a răspuns:

Blingv inseamna ca faci o ora in plus de engleza fata de ceilalti si s-a dat inre 1-3 iunie.acum deja e prea tarziu daca vrei sa intri la o clasa cu bilingv

| Andreea_2128 explică:

Mersi criiisa :*