| Merx a întrebat:

Ce inseamna : Bilingv, intensiv engleza?

11 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

La bilingv engleza, vei avea intr-un fel si engleza ca limba de baza. Adica vei face si geografia/istoria Angliei si vei avea mai multe ore de engleza. Iar la intensiv vei avea doar mai multe ore de engleza.
Succes!

| 0rlando a răspuns:

Înseamnă că vei studia două limbi străine. Prima limbă va fi engleza, dar la nivel avansat, pentru că asta înseamnă intensiv, iar a doua limbă străină, este una la alegere, pe care o vei învăța de la zero.

| Ella3133 a răspuns:

Adica studiezi engleza, la profilul respectiv materia de baza este engleza, dar trebuia sa fi dat examenul acela din mai-iunie

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Pe TPU, daca esti mistocar si vrei sa faci pe retardatul, iti sugerez categoria Trivia\Amuzante.

| mihaelaalol a răspuns:

Eu sunt la un liceu bilingv si iti pot explica.bilingv=2 limbi(engleza-multa engleza si o alta limba la alegere-la mine a 2 limba este germana dar poti alege si alta)
funda?!

| Theaxniz a răspuns:

Bilingv inseamnaca se axeaza pe mai multe limbi exsadengleza, germana, franceza etc.)intensiv se axeaza pe o singura limba adica sa zicem engleza

| Danielbc a răspuns:

Adica vei avea 2 limbi straine ca baza, iar una din ele(engleza)vei invata mai mult.de ex. franceza 5 ore pe saptamana si engleza 8

bilingv=2 limbi straine
intensiv engleza=se axeaza mai mult pe engleza

| M4nu3l a răspuns:

Sigur nu e enegleza, scuze dar nu stiu ce inseamna

| Cosminovici18 a răspuns (pentru M4nu3l):

Daca nu stii nu raspunde!

| mary2mary a răspuns:

Bilingv inseamna ceva scris in doua limbi, poate sa fie si in engleza, germana, franceza, italiana, romana, spaniola, chineza, latina, greaca, etc. Iti dau un exemplu: spune ca o carte este bilingva. Asta inseamna ca pe pagina din stanga este o limba, iar pe cealalta pagina, cea din dreapta, este o alta limba. (spunem ca este germana pe pagina din stanga si romana pe pagina din dreapta, dau un exemplu). Sper ca ai inteles si te-am ajutat. happy

| BoOmBoOniiiKa a răspuns:

La bilingv [la care in prealabil trebuia sa dai testul de bilingv], dupa terminarea liceului primesti o diploma, precum ca vorbesti bine engleza [daca ai rezultate bune la engleza, primesti diploma aia.], iar la intensiv se face doar engleza intensiv, fara diploma, fara nimic.