| 9AlExAnDrA97 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce inseamna profilul chimie industriala ce materii sa fac si ce pot ajunge dupa ce fac acest liceu.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

La acest profil se va face cu siguranta f.f. multa chimie, probabil ceva fizica, mate, informatica (TIC) si romana obligatoriu, limbile straine invatate, putina istorie, biologie si geografie, sport si multe obiecte de specialitate. Probabil ca la absolvirea acestui liceu vei putea lucra la un laborator prin fabrici (de ex. intr-o fabrica de medicamente), dar mai mult ca sigur ca ar trebui sa urmezi si Facultatea de chimie. Bafta!

2 răspunsuri:
| andreeutza09 a răspuns:

Nu e adv ca faci ff multa chimie.eu fac doar o ora pe saptamana, faza e ca avem si module.5 module in total.la modele se incheie media la sf anului pentru cele 4 modele.iar vara dupa ce toti termina liceul noi la acest profil mai avem 2 saptamani de practica.adica scriem, referate.dar in aceste doua saptamani faci o ora, doua pe zi, depinde cand te cheama profa.

| andreeutza09 a răspuns:

Iar dupa liceu te poti duce la protectia munci, chimist in laborator, in farmacie sa lucrezi, protectia consumatorului.etc