| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce voi invata la facultatea de Relatii Internationale din Bucuresti?
Ce se invata acolo? mai exact?
Ce voi invata pe parcursul facultatii?

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai daca ti ai ales domeniul inseamna ca stii ce si cu ce se ocupa sau cauti price. Trebuie sa ti placa sa stii ce anume vrei. Se pare ca nu prea stii ce vrei sa faci in viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adick vei avea relatii si afaceri cu oamani care se ocupa cu diversefirme de acee se numesc relatii internationale.pe parcursul facultatiivei invata despre viata de zicuzi acelor care se ocupa cu diverse relatii internationale
acesta estesfatul meu.
sunto fatadoar de 13 ani darsa sti ca sunt foarte inteligenta iar tatal meu se ocupacu relatiile internationale
sper saiti fi fost de folos sica ai inteles mesajul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EUSIATIT. Ba stiu prea bine baiete sau fat-o
Dupa parerea mea credeam ca invat despre politica externa in caz ca nu stii EUSIATIT sau habarnai tu mai exact.
Realtiile Romaniei cu SUA spre exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EUSIATIT Dar se gasesc unii sa-si dea cu parerea ca si tine.
Pareri idioate...

| biankaby a răspuns:

Eu am terminat anul acesta relatii internationale si studii europene. nu stiu daca vorbim despre aceiasi facultate s-ar putea ca la tine sa fie vb de relatii economice internationale dar nu cred. Pe parcursul celor 3 ani am studiat, politica, drept, administratie publica, si teorii despre relatii internationale, filosofi chiar... Stiu ca numele este pompos dar facultatea din pct meu de vedere a fost dezamagitoare la cat de frumos suna... Daca esti pasionata de politica sau restul, atunci te sfatuiesc sa te inscrii. Din pct meu de vedere ar fi fost mai folositoare relatii economice internationale. Bafta!