| TiMan a întrebat:

Stie cineva cum functioneaza inelele acelea care isi schimba culoarea in functie de emotii? Am vazut la niste prieteni si mi-am luat si eu unul, dar habar nu am ce principiu este in spatele lorthinking

Răspuns Câştigător
| Cromasston a răspuns:

E in functie de temperatura.se inchide la culoare cand ai mana foarte calda.si se deschide la culoare cand temperatura mainii este mai scazuta.Si in legatura cu emotiile.nu prea are de-aface cu asa ceva.doar ca daca te enervezi destul de tare e posibil sa-ti creasca putin temperatura corpului si sa se inchida inelul la culoare. Dar ca sa te convingi.inelul va fi pe degetul tau mai mereu colorat intr-o nuanta mai inchisa. daca bagi mana in apa rece...acesta se va deschide imediat la culoare.deci.nici o treaba cu emotiile.

3 răspunsuri:
| chocolate27 a răspuns:

Am avut si eu, toata chestia consta in temperatura corpului tau, faza cu emotiile e doar o prostie, pe bunebig grin

| ramona09 a răspuns:

Si eu am avut:d cred ca are de-a face cu cat de calda tii mana:d isi schimba culoarea in functie de caldurathinking

| clar201 a răspuns:

De unde la-i cumparat?