| vavitza a întrebat:

Stie cineva vreo adresa sau ceva ca sa pot invata limba nederlands (olandeza sau belgiana cum i se mai spune)? Dau funda la un raspuns care ma poate ajuta.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| HappySadness a răspuns:

Se numeste neerlandeza sau olandezawinking
Si este destul de grea.

| Happyjump a răspuns:

Mai bine faci niste cursuri sau ceva de genu', de pe net nu reții nimic

| OchiiCaprui a răspuns:

Vorbeste cu parinti tai sa-ti caute un meditator.
Ps: Nederlands e olandeza, in nici un caz belgiana laughing))

| alex71yonutz a răspuns:

Hei,daca vrei sa inveti o limba straina un pic mai complicata i-ati un meditator profesionist, de pe net nu se poate invata.Si belgenii vorbesc franceza sau neerlandeza. Oricum bafta

| Muntenaşu_Sebastian_1998 a răspuns:

Parerea mea e daca vrei sa inveti o limba straina sa te inscrii la niste cursuri specializate pentru aceasta limba. Dar eu tot iti dau un link:
http://www.internetpolyglot.com/romanian/lessons-nl-ro