| AnamarieiAndreea3027 a întrebat:

Stiințe sociale are si profesională?
Si daca da pot câștiga bani?
Gen la multe licee daca esti la profesională Primești bani pe luna si nu bursa de merit? Dau funda

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Gen, prima data trebuie sa inveti sa pui intrebari, ideal ar fi sa nu trebuiasca sa ghicesc ce vrei.

1. Profesionale pe stiinte sociale nu este.
2. Bursa nu primesti daca nu cumva esti de etnie rroma sau esti etnic roman din strainatate. Cred ca exista niste licee care dau dar sunt foarte putine ..ar mai exista doar varianta cu bursele private dar trebuie sa fii sus de tot cu notele si probabil sa ai prezente la olimpiade.