| alexelrey a întrebat:

Stiti cumva daca exista un capitol Furtuna in Pe drumuri de munte de Calistrat Hogas?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Nu, nu exista! Cuprins - Calistrat Hogas - Pe drumuri de munte : Amintiri dintr-o calatorie / Spre manastiri / De la Varatic la Sacu / La Agapia /Spre Pipirig /In valea Sabasei / Jupaneasa Zamfira / Un popas / In Muntii Neamtului / Floricica / Spre Nichit / Parintele Ghermanut / Singur / La Tazlau.

4 răspunsuri:
| DewMountainDew a răspuns:

Da exista in textul,, singur" din volumul pe drumuri de munte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba in particular userul Rosinanta care e surioara buna cu Pisicuta, iapa lui domnu drumet Hogas si cred ca mai cunoaste citeva intimplari din calatoriile lor.

| Innocent_8478 a răspuns:

Din cate stiu eu, exista, parca