| Marius1003 a întrebat:

Stiti cuvinte noi, gen, Imprevizibil, penibil, cuvinte "destepte" cine imi pune aici cele mai multe cuvinte si ce inseamna ele. funda

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

"cuvinte destepte"rolling on the floor) Nu poti invata neologismele asa, pur si simplu, ci trebuie sa citesti carti happy

| Radu284 a răspuns:

Noi in sensul de noi in limba romana, sau noi adica pentru tine? Si daca a doua varianta, cam de unde ar trebui sa stiim noi ce cuvinte sunt noi pentru tine?

| Skylimit a răspuns:

Aberatii = prostii, non-sense
Debitezi = spui
Acumulezi = capeti, prinzi
xenofil = frica de a cunoaste oameni noi
translucid (nu prea mai tin minte sper sa nu ma fac de ras) = transparent
opac = ne-transparent