| Bacemi a întrebat:

Stiti sa va apreciati parintii?

http://www.youtube.com/watch?v=CFr2-jF7F28&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| maya_7683 a răspuns:

Offf, Bacemi, ce departe ai reusit sa ma duci cu gindul prin aceasta prezentare.Departe,la vremea cind ii aveam si poate, atunci nu m-am straduiesc suficient sa ii respect, sa ii inteleg, si sa ii apreciez.Azi,mi-e doar fooarte, foarte dor insa nu pot sa mai ii iau de nicaieri, caci ii mai am doar in gind.
Uneori, avem impresia ca ei nu ne iubesc, ca nu ne inteleg, si vrem in teribilismul nostru sa fim lasati in pace, sa facem ce vrem crezind ca deciziile noastre sunt cele mai bune iar ale lor gresite. Dar ei, ne vreau mereu doar binele si isi arata iubire, fiecare in felul lor...
Na, sunt prea rascolita ca sa mai scriu ceva... iubiti-va parintii, voi cei care ii mai aveti...
M-ai facut sa pling bacemi.

7 răspunsuri:
| Bacemi explică:

@Lora, stiu melodia, e superba. Asculta si :

http://www.youtube.com/watch?v=EqiojZAlNt8

| baru a răspuns:

De cele mai multe ori copii i-si apreciaza parintii dar parinti nu

| baru a răspuns:

Cred ca mai repede ar trebui ei sa ne aprecieze la adevarata noastra valoare

lolita
| lolita a răspuns:

Hmm, intotdeauna ne dam seama de valoarea pe care o au parintii cand nu mai sunt alaturi de noi. ne gandim cum ar fi fost daca am fi facut mai multe lucruti impreuna, daca nu am fi ridicat vocea la ei etc. eu din fericire inca mai am parinti, si chair daca suntem foarte departe si nu ne-am mai vazut de mult, de fiecare data cand am nevoie deun sfat apelez la ei, de feicare data cand imi amintesc de ei ii sun, stiind ca pentru ei este o bucurie enorma sa-mi auda vocea. parintii sunt unicele persoane care ne vor binele si care ne iubesc neconditionat.

| asdgfhresry a răspuns:

Uneori ii apreciez, dar alteori uit, atunci cand imi fac morala timp de 3 ore dimineata si seara. Desi nu imi place, ii apreciez si ii iubesc din tot sufletul deoarece chiar le pasa ce voi ajunge. Nu le prea arat ca ii iubesc, dar tin enorm de mult la ei. Am fost o povara, ori am fost blonava, ori aveam dureri, mama era intotdeauna langa mine sa imi aline durerea. Cand trebuie sa ma asculte la scoala profesorii, mama ma sustine. Cand am urcat pentru prima data pe "scena" sa dansez cu fetele de la cursurile de dans, mama a fost alaturi de mine sa ma sustina. Pentru mine este Number 1! Si va ramane pentru totdeauna.

| dorincosti a răspuns:

I-am apreciat si ai voi aprecia tot timpul pentru ca au facut totul pentru mine, pentru mine sunt plecati din tara si sufera!
Cum sa nu-i apreciezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca stiu.Mama mea e pers cea mai importanta pentru mine, tata nu mai am din nefericire...Insa nu toti stiu cu adevarat sa aprecieze fiinta care le-a dat viata si a suferit enorm de mult pentru a-i vedea acum mari stapani pe ei insisi.Intotdeauna parintii sunt cu adevarati apreciati la adevarata lor valoare abia atunci cand nu mai sunt langa tine(vb la modul general, asta se observa din cate vezi). Pt mama mea sunt in stare de orice pentru a o vedea multumita si fericita asa cum ar trebui sa o vad intotdeauna...