| anonim_4396 a întrebat:

Suna ciudat dar totusi, nu stiu cum sa stabilesc reactiile redox la chimie, pe internet nu prea inteleg mare lucru, cineva poate sa ma ajute? de exemplu, cum ajung la ideea ca magneziul + oxigenul este o reactie redox? nu le inteleg, funda!

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Gata, acum stiu sa rezolv totul la chimie, sunt cel mai mare savant multumita raspunsului tau, aplauze! nu stii cat de mult m-a ajutat acest raspuns, meriti premiul nobel!