| 2Names a întrebat:

Sunt la profil folologie-intensiv engleza si mi s-a spus ca trebuie sa fac un atestat in limba engleza in clasa a XII-a... imi puteti explica si mie,la ce se refera,ce e de fapt acest 'atestat', ce trebuie sa contina etc?

1 răspuns:
| Licurici_2266 a răspuns:

Eu sunt in clasa a XII-a la filologie intensiv franceza. S-a pus problema atenstatului si la mine in liceu dar s-a renuntat pentru ca ocupa prea mult timp iar diploma nu avea mare insemnatate. In mare, este vorba despre un proiect pe care trebuie sa il faci pe o tema pe care ti-o da diriintele/profesorul de engleza iar tu trebuie sa formulezi un mini proiect, portofoliu si prezentare in care sa vorbesti in engleza.happy Sper ca te-am ajutat