| andreiserban99999111 a întrebat:

Sunt obligatorii orele de pregatire pentru clasa a 8?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă simți că ești pe lângă, da

| sierra1 a răspuns:

Pune cratimă analfabetule!

| sierra1 a răspuns:

"andreiserban99999111(pentru Yuoia): Daca ma ta suge"

și aici trebuie cratimă analfabetule!

| sierra1 a răspuns:

Rog atenționați userul pentru mitocănie in exprimare

| Yuoia a răspuns:

La greselile tale gramaticale, da, sunt obligatorii.
La rezultatele obtinute, da, sunt obligatorii.

| andreiserban99999111 explică (pentru Yuoia):

Te iei de mine ca nu am vrut sa pun virgula sau ce?

| Yuoia a răspuns (pentru andreiserban99999111):

Care virgula?
Pluralul!
Vezi ca nu stii nimic? Asa ca lasa-mi strabunii in pace si pune mana pe carte!

| Dintrebare a răspuns:

Un mic sfat: nu privi scoala ca pe o obligativitate, pe care nu ai face-o daca nu ai fi silit sa o faci. Daca nu termini liceul nu poti nici macar un curs de calificare sa faci. Deci fara liceu ramai muncitor necalificat. Depune un minim efort acum, daca iti doresti un viitor cat de cat ok.

| andreiserban99999111 explică (pentru Dintrebare):

Ma 13 au luat nota de trecere la matematica si 5 au luat la romana nota de trecere si cei mai destepti 7, 8 ma

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu. Te poti descurca bine si fara. La romana doar nu te invata la pregatire cum sa intelegi ce citesti, iar partea de gramatica e extrem de usoara. La matematica iar, nu vad ce te poate invata la pregatire, e simpla. Si nu ar avea sens sa faci ore cu 2 luni inainte de examen, e prea tarziu, presupun.

| andreiserban99999111 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Au fost note mici doar 5 au luat nota de trecere la matematica si 10 au luat la romana nota de trecere...ce sa mai zic si cei mai destepti au luat 7, 8

| 2420 a răspuns:

Nu