| RaduMarin a întrebat:

Suntem sau nu suntem urmasii Romei?Voi ce credeti?

Va rog raspundeti dupa ce vizionati documentarul acesta: http://www.youtube.com/watch?v=duj_84hnc58&feature=playe r_embedded

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce importanta are cind sintem descendentii altor oameni? Oare nu ar fi de ajuns asta? Adeca incercam sa ne visam superiori altor natii? Domnilor si doamnelor,priviti descendentii unor oameni care sint superiori voua care, spre deosebire de ei, sinteti descendenti si voi al altor oameni.

| RaduMarin explică (pentru harciog):

Pai sa iti raspund la prima intrebare,ca doar aia pare sa fie logica,in rest nu se intelege nimic din raspunsul tau.
Pai are un rost pentru ca alte natii care se cred europeni(deci superiori) ne confunda constant cu tiganii, si chiar sunt oameni ignoranti care chiar cred ca noi ne tragem din tigani(confuzia dintre rom si Romania).Asa ca un documentar de genul asta si ideile din el ar trebui preluate de cat mai multi oameni, in special de catre cei ignoranti.
Asa ca descendenta are importanta ei.De exemplu eu joc un joc online unde trebuie sa comunic pe un chat anumite lucruri legate de joc si am in dreptul numelui meu steagului Romaniei(fiecare user avand steagul in dreptul numelui),iar de multe ori sunt facut tigan,doar pentru ca port steagul ala langa mine, de catre olandezi, unguri, turci si chiar brazilieni si uruguayeni.

| harciog a răspuns (pentru RaduMarin):

Pai restul era o gluma.