| IzzyTDG a întrebat:

Taxa de studii pentru Politehnica Bucuresti se poate plati in rate? Am inteles ca se poate plati in 2 transe : la inceputul si la mijlocul anului.Cineva mi-a spus ca poti plati lunar. E adevarat? Desi nu prea cred ca e posibil asa ceva happy
Plus am gasit pe site-ul facultatii acest lucru :
Şcolarizare anuală, pentru studenţii în regim cu taxă de studii, de la
învăţământul universitar de licenţă:
 TA1 – pentru studenţii ce au lipsă maximum 40 puncte credit : 2400
 TA2 - pentru studenţii ce au mai mult de 40 puncte credit lipsă: 4000
Sa inteleg ca daca eu sunt admis in regim de taxa la o facultate din poli voi plati 4000 sau 2400?

1 răspuns:
| ΔH a răspuns:

Dai prima jumatate la inceput, iar a doua jumatate in primavara.