| Ana1687 a întrebat:

Știe cineva care este diferența dintre firma, companie, corporație și agenție?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Agentiile sunt de obicei filiale ale unei firme/companii mai mari. Firma/companie e cam aceeasi chestie, in principiu, poate diferenta dintre ele sa fie marimea, de obicei. Corporatiile sunt conglomerate care pot contine o gramada de agentii si companii mai mici. De exemplu Samsung e citamai corporatia. Samsung Mobile e o companie subsidiara a Samsung.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu rezolvăm teme!

| Ana1687 explică (pentru gabicoo):

Nu este temă, eram curioasă