| Anonimmee a întrebat:

Știți vreun site cu probleme de fizica de bac cu planul înclinat care sa fie explicate pentru că nu le înțeleg

Răspuns Câştigător
| Thecurious a răspuns:

Acest site cu subiecte rezolvate din capitolul Mecanica te-ar putea ajuta : https://www.variante-mate.ro/......rezolvari, printre ele se afla si probleme cu planul inclinat.
Canalul de Youtube Prepa Ro ti-ar pute fi util. Un profesor rezolva si explica diverse exercitii de matematica si fizica-printre care si probleme cu planul inclinat.

1 răspuns:
| Steregoi a răspuns:

Sunt siteuri multe. Dai cautare pe google.