| soricori a întrebat:

TPU haideti sa compunem o poezie, deci eu incep prima spune alt cineva o rima si continua alt utilizator pana iese o poieze frumoasa deci incep eu prima:
Stau la geam si privesc
Stelele cum stralucesc.
si acum alt utilizator cu un vers nou, iar apoi altul si etc,, sper ca ati inteles, va rog cat mai multe raspunsuri, si cel mai frumos vers primeste funda, dar ceilalti vor primi vot, multumesc anticipat:X

Răspuns Câştigător
| yyyyy a răspuns:

Florile infloresc
Cum aletele scumpesc
si totusi eu iubesc
Uneori chiar si traiesc.

acolo unde tu ai scris ''stelele stralucesc '' mai bine ai scrie ''stelele cum stralucesc''

3 răspunsuri:
| SmileBăi a răspuns:

Dar totusi ma gandesc

| jeki45 a răspuns:

Furnicile se ghiftuiesc.

| WladTPU a răspuns:

Dar doar la tine ma gandesc
Tu esti tot ce pretuiesc