| Iulia_9456 a întrebat:

TPU, nevoie urgenta de ajutor!
am nevoie de un mod de guvernare. ceva original, intelegeti voi!
fundita si vot!

2 răspunsuri:
| Alec a răspuns:

Cred ca te intereseaza o forma de guvernământ, nu? Ex: monarhie constituţională, monarhie absolută, guvernare democratică, republică parlamentară, republică semiprezidențială, republică prezidențială

| Alec a răspuns:

Daca te intereseaza moduri de guvernare iti recomand cartea Principele de Niccolo Machiavelli, e geniala si e si mica (fara abureli doar ca sa umple paginile). Nu vorbeste despre guvernarea intr-o republica ci doar in principate.