| bocascity a întrebat:

Trebuie sa fac o reclama pentru liceul meu, sa se refere la faptul ca e de prestigiu si alte chestii.Trebuie sa fie amuzanta si sa convinga publicul.Nu tine numai de scris trebuie sa fie si un fel de sceneta. Aveti vreo idee? Dati-mi pm cu rasp voastre va rog...

3 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

E foarte buna ideea lui marpey16 laughing

| marpey16 a răspuns:

Ok. Mi-a venit o ideee. Vine un om care să semene cu Charilie Chaplin sau Aristotel. Frankenstein sau un om care era foarte deştept... Şi vine cu o valiză în mână (doar recuzită). Şi pe băncile unei clase, stau mai mulţi elevi. Pot fi cu uniforme, că ar da mai bine în scenetă. Deci, elevii să fie din zilele noastre. M-am hotărât! Să fie Einstein! Şi el vine ca să fie noul profesor al clasei. Copii aia pot să fie cu pierce sau uniformele cu fuste scurte... clasa aia era nou formată. Şi erau cei mai rebeli. Şi ceilalţi erau decenţi, educaţi şi alte chestii. Şi copii ăştia noi, erau convinşi că ei nu o să fie niciodadă la fel ca ceilalţi copii. Şi după o zi petrecută cu einstein erau călugăriţe toţi. Chiar poţi să îi îmbraci în călugăriţe pentru a doua zi la şcoală. laughing
Scuze că textul e cam incoerent. Am scris pe măsură ce mi-au venit ideile. Dacă nu înţelegi ceva, întreabă-mă.

| bocascity explică:

Stiu.As mai vrea niste pareri daca se poatehee hee