| Mony_4137 a întrebat:

Trebuie sa fac un jurnal de lectura, dar nu prea stiu ce ar trebui sa contina. As avea nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Ellena a răspuns:

Iti spun ce contine al meu:
1. Ce asteptari v-a creat titlul, coperta?
2.Cum a corespuns cartea asteptarilor initiale?
3. Ce -v-a placut in mod deosebit?
4. Ce v-a displacut?
* si o prezentare pe scurt, un fel de rezumat.

15 răspunsuri:
| vladimir23 a răspuns:

A trebuie sa faci cateva recenzii la ultimele carti pe care leai citit ceva de genu
http://whitenoise4ever.blogspot.com/2008/10/jurnal-de-lectur.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tufta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi zice cine va cum fac un jurnal de lectura sunt in clasa a 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva inculto laughing nu "cine va "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ceea ce citesti:poezii, povesti, sa faci referat sau rezumat apoi le scrii pe o foaie si le pui in dosar.bineinteles ca acesta poate sa contina compuneri sau povesti scrie, imaginate de tine.in acest jurnal copii trebuie sa-si expuna creativita, imaginatia. poate avea desigur desene, imagine si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa contina:tiltlul, autorul, nr. de pagini, cuvinte care exprima cartea, ce ti-a placut cel mai mult, ce titlu crezi tu ca i s-ar potrivi si daca ai vrea sa schimbi ceva si de ce! Cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa scrii un rezumat dupa aceea autorul, titlul povesti si personajele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce am retinut din textul citit?
2. Ce senmente mi-a provocat lectura?
3. Ce amintiri din experienta proprie mi-a trezt lectura textului?
4. Ce mi s-a parut interesant/deosebit in textul respectiv?
5.Cu ce alte texte as putea sa compar textul citit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa contina propriile idei si impresii in urma lecturii... e mai naspa cand nu ai nici o impresie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si vei gasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu elena chiar daca nu stiu daca e barbat sau femeie...

| MDeni a răspuns:

Vreau sa imi zici si mie unde trebuie sa dau

| Natalitzzzzzzzzzzzza a răspuns:

Tot ceea ce citesti:poezii, povesti, sa faci referat sau rezumat apoi le scrii pe o foaie si le pui in dosar.bineinteles ca acesta poate sa contina compuneri sau povesti scrie, imaginate de tine.in acest jurnal copii trebuie sa-si expuna creativita, imaginatia. poate avea desigur desene, imagine si altele. sper ca te-am ajutat

| Natalitzzzzzzzzzzzza a răspuns:

Eu ti-am dat un raspuns