| olteanu94 a întrebat:

Trec in clasa a XI-a si sunt la profil "Stiinte ale naturii" si vreau sa ma transfer la un alt liceu la profil filologie.
Ce trebuie sa fac, ce acte imi trebuie sa pot face transferul?

Răspuns Câştigător
| zehir a răspuns:

Pai sunt cateva probleme happy daca te transferai in cadrul liceului era mai usor ca nu iti mai trebuia echivalare medii si alte chestii. S-ar putea ca la noul liceu la care vrei sa te transferi sa iti ceara, mediile din a9a si a10a, in special cele de la materiile de uman, o sa dai niste teste, pentru materiile de teza, cum ar fi: romana, latina, psihologie, logica. care sunt ceva mai grele decat ceea ce ai facut la Stiinte ale Naturii. Si ca acte? Pai foaia cu media de admitere la liceu, copie dupa buletin, certificat de nastere si cred ca si o "mita" ca altfel nu prea te lasawinking