| bia0000 a întrebat:

Una dintre pasiunile tale este cititul? Daca da atunci impartaseste-mi impresiile tale despre cartile citite si eu voi face la fel! Imi plac in special romanele de dragoste, dar si altele. Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj cu idd tauhappy

Răspuns Câştigător
| xCottonCandy a răspuns:

Si mie imi place sa citesc si stiu un roman de dragoste pe care inca nu l-am citit, dar sper sa iti placa: se numeste pe aripile vantului

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Primele carti care mi-au placut la nebunie, de care am fost atrasa cel mai mult si nu ma mai desparteam de ele au fost cartile Twilight :X. ador filmele, serialele, cartile de dragoste big grin. imi plac si alte genuri insa cel mai mult cele de dragoste big grin:X.
bineinteles la inceput am vazut filmele apoi am aflat ca pot imprumuta cartile de la o biblioteca publica :X si asa le'am citit.
mi'au placut si jurnalele vampirilor. la inceput nu ma incanta insa cititnd incepuse sa imi placa. oricum aici sincer prefer serialele big grin. sunt mai frumoase dupa parerea mea.
am mai citit o carte bestia de alex flinn. am stat pana la 3 dimineata ca sa o termin ca eram curioasa sa vad ce se intampla laughing big grin. nu aveam rabdare.
mi'au placut si jurnalele lui stefan (le cumparai cu revista bravo, au legatura cu serialele jurnalele vampirilor). interesante insa nu pot spune ca mau fascinat.
vreau sa citesc fortele raului absolut de kelly armstrong (tot cu revista bravo).
pacat ca nu pot citit si in timpul scolii deoarece nu am nici timp si cand citesc trebuie sa fie liniste ca sa pot sa fiu atenta. nu imi place sa fie galagie etc.

| daydreamer a răspuns:

Foarte frumos! Putini sunt in ziua de azi carora le mai place sa citeasca. Da, si mie imi plac romanele de dragoste, dar si cele fantasy. Am citit seria Twilight. Carti apreciate sau urate. Urate, in majoritate, de fanii Harry Potter. De ce? Nu stiu. Nu e o competitie, mie ambele mi se par geniale. Intr-adevar HP a fost prima mea dragoste, insa nu pot nega originalitatea altor carti din cauza astahappy
O carte a copilariei mele a fost, de asemenea, Stapanul Inelelor. Mi-a placut enom de mult triologia, desi cu multa descriere, consider ca nu oricine poate cii aceasta carte si sa nu se plictiseasca. Eu nu ma plictisesc niciodata de aceste trei serii, sunt preferatele mele. Desi la moda acum sunt vampirii nu voi renunta la elfi sau vrajitori. Oricat as creste, sau imbatrani, cartile acestea ma vor bucura de fiecare data.
Mai vorbim!

| Ana96_3682 a răspuns:

Ahhh, ador sa citesc. Carti de dragoste, politiste sau fantasy.
Twilight...da, frumoasa[seria] dar nu perfecta. Si H.P. mi-a placut la nebunie. Stapanul inelelor nu am citit,dar o sa caut pe net, poate o gasesc.
Din cartile de dragoste mi-a placut enorrrm Enigma Otiliei. A fost divina. Povestea in sine este superba, desi nici felul autorului de a te captiva prin felul in care cartea este scrisa nu e de lepadat.
In ultimul timp am inceput sa citesc carti politiste, iar Melania Lupu, creata de Rodica Ojog-Brasoveanu e pur si simplu divina. Mie una mi-au placut toate romanele din seria Melania Lupu.E captivant si in acelasi timp amuzant sa citesti asa ceva.
Eu cam judec cartea dupa "coperta", dar nu asta are importanta, orice e frumos de citit.

| Bianca99_8288 a răspuns:

Bercea.bianca@yahoo.com