| anonim_4396 a întrebat:

Unde a domnit, conform legendei, regele Arthur?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

CONFORM LEGENDEI, a domnit in Galia. Curtea Regelui Arthur se afla in padurea mitica Brocéliande. Francezii sustin ca aceasta era pe locul unde acum se afla Bois de Boulogne. Arthur era atat regele galilor, cat si conducatorul si mentorul Cavalerilor Mesei Rotunde

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

CONFORM LEGENDEI, a domnit in Galia. Curtea Regelui Arthur se afla in padurea mitica Brocéliande. Francezii sustin ca aceasta era pe locul unde acum se afla Bois de Boulogne. Arthur era atat regele galilor, cat si conducatorul si mentorul Cavalerilor Mesei Rotunde

| Nastia a răspuns:

Conform numelui a domnit undeva in marea britanie,...

| CDelia a răspuns:

In Camelot.