| rockvandam a întrebat:

Unde gasesc exemple de teste de verificare a rationamentului logic pentru admitere la facultatea de drept din Cluj?

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Https://iqpro.org

Mai sus ai o lista cu cele mai popuare teste.

Din pacate (desi e mai degraba din fericire) nu o sa gasesti decat exemple de itemi pe internet pentru ca testele nu prea sunt gratuite.

In alta ordine de idei daca se vor folosi itemi specifici testarilor psihologice pentru determinarea nivelului IQului nu poti sa te pregatesti. Pentru testarile psihologice nu te pregatesti, asta e si ideea, sa determine starea de fapt.

| dannyel86 a răspuns:

Institutul National al Magistraturii
http://www.inm-lex.ro/displaypage.php?p=68&d=1429