| anonim_4396 a întrebat:

Unde gasesc modele de teste de olimpiada la geografie faza locala/judeteana pentru clasa a8a?

Răspuns Câştigător
| DontCloseYourEyes a răspuns:

Http://www.olimpiade.ro/informatii.php?materie=7&editie=2&etapa=3 Aici gasesti mai multe varinate +bareme pentru etapa nationala de la a 8-a in sus. Iar pentru cea locala ai subiecte aici http://www.didactic.ro/......-locala... Sper ca te-am ajutat :-D

6 răspunsuri:
| Kasy a răspuns:

Gasesti teste pe site-ul olimpiade.ro,dupa ce il accesezi te duci pe banda de sus si selectezi discipline, si de acolo iti alegi geogrefie.

| Normina a răspuns:

Poti cauta pe google.