| Smecherashu2017 a întrebat:

Unde pot gasi filmul Mesterul Manole de Lucian Blaga(drama)? link va rog...dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu - mi aduc aminte ca în istoria cinematografiei române să se fi realizat vreun film după piesa omonimă, de Lucian Blaga.
Cine ți - a spus că ar fi un asemenea film?
Decît ai întreba și ai aștepta vreun astfel de răspuns, te - ai duce la o bibliotecă, ai lua lucrarea, ai citi -o și ți - ai face singur tema.
Hai, pa!

Bula
| Bula a răspuns:

Mai nou se numeste "Mesterul Dorel" si il gasesti la reparatul strazilor si nu numai.
Filmari gasesti cu gramada pe Youtube big grin