| izen a întrebat:

Unde pot gasi materia de admitere pentru academia tehnica militara?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Conţinutul subiectelor pentru proba de,, Limba engleză" se elaborează în concordanţă cu
programele pentru examenul de bacalaureat, fără să depăşească obiectivele şi conţinutul acestora.
Tematica pentru proba de,, Limbă engleză", validată de Senatul universitar al academiei,
este prezentată în Anexa nr. 3.1.
Elaborarea subiectelor la proba de,, Limbă engleză" se va face în conformitate cu Procedura
privind elaborarea seturilor de subiecte pentru concursul de admitere la programele de studii
universitare de licenţă în Academia Tehnică Militară.
Conţinutul subiectelor pentru proba de „Matematică-Fizică" se elaborează în concordanţă cu programele pentru examenul de bacalaureat, fără să depăşească obiectivele şi conţinutul acestora.
Tematica pentru proba de „Matematică-Fizică", validată de Senatul universitar al academiei,
este prezentată în Anexa nr. 3.2.
Elaborarea subiectelor la proba de „Matematică-Fizică" se va face în conformitate cu
Procedura privind elaborarea seturilor de subiecte pentru concursul de admitere la programele de
studii universitare de licenţă în Academia Tehnică Militară.
... " - SURSA :
http://www.mta.ro/admitere/documente/Metodologie_admitere_2013.pdf

Dar, în mod CIUDAT, acele Anexe NU sunt ataşate Metodologiei afişate pe site-ul oficial :(

În schimb, am găsit Anexele/programa la linkul :
http://www.isubacau.ro/index.php/cariera/885-admitere

Toate cele bune.