| Maria_Maria_1994 a întrebat:

Unde pot invata engleza bine?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt lecții pe Youtube.

| RAY a răspuns:

1,Inveti mai mult vocabular -asta e baza, cuvinte, verbe
2, Citesti mai mult
3, Scrii
4, vezi de mai multe ori acelasi serial de 20 de minute
5, vorbesti cu nativi sau cu cineva
recomand https://www.youtube.com/watch?v=hD3e9OTEjtE

| Delilahhh a răspuns:

Poți învăța cu duolingo, citind mult in engleză sau interacționând cu vorbitorii nativi.
Îți recomand aplicația Hello Talk, pentru cel din urmă punct. O să fie funny. E un fel de Facebook, pe care poți ajunge să cunoști oameni din întreaga lume, să te împrietenesti cu ei, să înveți cu ei... Se pot face corecturi pe texte cu roșu, se pot trimite mesaje vocale și se pot efectua apeluri sau trimite fotografii, se pot traduce texte și se pot asculta texte, se pot pastra corecturile ca notite, exista grupuri ca de Whatsapp, in care te poți înscrie și vorbi cu mai mulți oameni deodată, poți și pur și simplu să dai like-uri sa citești și să înveți din postările altora, să ajuți alți oameni, la rândul tau cu romana, ca într-un exchange (Tandem), poti cunoaște orice cultura in detaliu, bucătăriile și tradițiile lor și multe alte lucruri.
happy