| Notty a întrebat:

Unde poti sa lucrezi daca ai master in diplomatie?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În diplomație. Sau la un fast food, să aduni de pe mese.

Bula
| Bula a răspuns:

Cand se elibereaza un post, vei putea lucra ca ajutor de secretar la un consulat in Africa sau Indochina etc.
Daca vei realiza vechime suficienta, vei putea avansa in functie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Mai poți face ceva. Intră pe situl SIE. Aplică.
Dacă ei te primesc, atunci cu un master în diplomație ai loc de muncă asigurat.
Dacă te-am supărat, scuze.

| mgtow a răspuns:

Acolo unde cineva iti baga o vorba buna

| gabicoo a răspuns:

Ai două variante:
1- Dacă tăticu/iubitu are funcție/bani vei lucra la Bruxelles.
2- Dacă nu ai spate și ai făcut facultatea pe bune găsești un post de menajeră in străinătate!
Nu vreau să fiu răutăcios dar asta e realitatea românească!