| Notty a întrebat:

Unde poti sa lucrezi daca ai master in diplomatie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand se elibereaza un post, vei putea lucra ca ajutor de secretar la un consulat in Africa sau Indochina etc.
Daca vei realiza vechime suficienta, vei putea avansa in functie.

| mgtow a răspuns:

Acolo unde cineva iti baga o vorba buna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În diplomație. Sau la un fast food, să aduni de pe mese.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Mai poți face ceva. Intră pe situl SIE. Aplică.
Dacă ei te primesc, atunci cu un master în diplomație ai loc de muncă asigurat.
Dacă te-am supărat, scuze.

| gabicoo a răspuns:

Ai două variante:
1- Dacă tăticu/iubitu are funcție/bani vei lucra la Bruxelles.
2- Dacă nu ai spate și ai făcut facultatea pe bune găsești un post de menajeră in străinătate!
Nu vreau să fiu răutăcios dar asta e realitatea românească!