| adelina26 a întrebat:

Va place cum scrie Mircea Eliade?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Daca te referi la scrierile lui, da happy
"Nunta in cerlove struck ", "Romanul adolecentului miop", "Secretul dr Honigberger"-asta-i pentru cei ce cred in existenta Shmbalei.
"Maiytrei", "Domnisoara Christina". pur si simplu, m-au fascinat!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La Mircea Eliade nu stilul se remarca, ci modul cum introduce fantasticul mitic intrepatruns cu realul. Mira

mira
| mira a răspuns:

La Mircea Eliade nu stilul se remarca ,ci modul cum introduce fantasticul mitic intrepatruns cu realul.Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da,imi place foarte mult.

| ioanaa a răspuns:

Imi place foarte mult cum scrie. Are o personalitate complexa si un stil aparte. Am citit foarte multe carti scrise de el, mi-a placut in mod deosebit "Maitreyi", "Nunta in cer" si "Domnisoara Christina". Tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place...maitreyi a fost cea mai tare carte :X

| adelina26 explică:

Imi place foarte mult cum scrie Mircea Eliade, e preferatul meu... mi-a placut in mod deosebit Nunta in cer si Maitreyi :X