| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie daca se poate cum configurez comodo firewall sa nu imi mai ceara acordul de fiecare data cand deschid un program nou, chiar daca acel program are sau nu nevoie sa foloseasca conexiunea la internet. Sa ma anunte ce sa fac doar cand acel program, cum ar fi firefox, cere acordul sa aiba conexiune la internet si atat. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alex_9605 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci decat sa ii permiti sa ruleze orice aplicatie pe care o deschizi. Daca ti se pare foarte stresant eu zic sa renunti la el dar daca vrei securitate pe internet eu zic sa il pastrezi.Cu firewallu e ca si cu un copil mic.Intreba si cere acordul pentru tot ce se intampla. Daca vei avea destul timp sa iti antrenezi firewallu ai sa vezi ca la un moment dat o sa invete singur care e treaba cu sistemul tau de operare si va sti exact ce are de facut.Eu iti urez bafta si multa rabdare.

1 răspuns:
| Ana213 a răspuns:

Windows Xp Sp2 care probabil il folosesti are firewall-ul lui nu vad de ce ai nevoie de un altul, nu prea ai cum asta e meseria` unui firewall sa te protejeze de tot ce urmeaza sa ruleze si respectiv sa iti exprimi acordul sau dezacordul in cazul fiecarei aplicatii.