| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce intelegeti prin,, unde este minte, este si multa prostie"?

Răspuns Câştigător
| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! Cred ca se refera ca poti sa ai minte cat 100 de oameni, dar daca nu ai scoala vietii, adica sa stii sa te comporti in societate, esti vai de capul tau! Cred ca la asta!happy

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

"daca esti prea inteligent devii prea prost" laughing

| User2 a răspuns:

Asta este un proverb care se refera la faptul ca daca ai prea multa minte si esti inteligent profiti prea mult de acest har si nu vei mai iesi la petreceri alte chestii si usor usor vei inebuni si o sa te prostesti cu alte cuvinte "daca ai minte devii prost" dar nu la sensul de baza ci la sensul ca te prostesti. Funda:*?

| consp1r4cy a răspuns:

Un om cu minte realizeaza ca ceea ce stie el, e bun stiut, dar in acelasi timp realizeaza ca niciodata nu va stii totul, adica isi da seama ca o parte din el...va ramane "proasta"(sa zic asa). Sper ca ai inteles ce vroiam sa zic!