| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati invatat pentru bac la romana?
adica ati tocit toate alea sau ati facut un plan ceva la fiecare opera?
am 2 culegeri in care sunt comentarii dar sunt folosite cuvinte mult prea elevate si pe ce am predat de la profa la clasa nu prea as vrea sa ma bazez...
sa fac un rezumat la ce gasesc in culegeri la fiecare opera si sa folosesc cuvinte mult mai uzuale ar ajuta?

2 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| IMINENT a răspuns:

Cica sunt cuvinte prea elevate.
Sa stii ca profesorii pun pret pe forma de prezentare, sa vada ca stii termeni si sa stii cum sa-i folosesti.