| drivere a întrebat:

Vreau sa devin programator pe calculator. Voi ce credeti sa merg la mate-info simplu si apoi sa fac facultate de informatica sau sa merg direct la mate-info intensiv info si apoi sa merg la facultate?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi direct la mate-info intensiv. Eu sunt la profilul asta si te invata foarte multe. Ai 4 ore de info pe saptamana si 2 de tic iar pe parcurs orele de info se fac mai multe, din clasa a 11-a pentru ca sunt scoase din programa muzica, desenul. thinking
Iar dupa terminarea liceului poti sa mergi la facultatea pe care ti-o doresti.

1 răspuns:
| さいゆき a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la mate-info intensiv info pentru ca dupa ce termini clasa a 12-a ai posibilitatea sa primesti o diploma speciala in urma unui examen.
Diploma se numeste atestat de programator care este recunoscuta peste tot in Europa. Doar profilul de mate-info intensiv info iti ofera diploma.
Examenul pentru ea e foarte simplu dupa parerea mea.