| AlexandraN21 a întrebat:

Vreau sa invat bazele contabilitatii si a excelului. Ce carti imi recomandati?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incepe cu help-ul din excel, o să fii surprins câte o să știi

| adryang78 a răspuns:

Pentru bazele contabilității îți recomand să descarci Saga. E cel mai bun program de contabilitate la ora actuală. Au o versiune gratuită cu unele funcții limitate, dar poți face intrări (recepții), ieșiri, bonuri de consum, diverse situații contabile etc. Poți învăța planul de conturi, are o listă completă, cu descrierea fiecărui cont.
Pentru Excel, sunt site-uri care au cursuri gratuite, dacă dai o căutare pe Google precis găsești.
Succes!