| ThinkPink a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce poezie sa invat de-a lui eminescu? Aveti sugestii? Dau fundita...kiss

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

"lacul"

este singura poezie de Eminescu pe care am tinut`o minte pe toata dupa vreo. 3 ani de cand am memorat`ohee hee

nu stiu de ce, dar mi-a ramas in minte. adanc infipta xD

Daca iti place. invat`ohee hee nu se stie niciodata laughing

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mie mi-a plăcut "La steaua"

| anna01 a răspuns:

"O, ramai", "Sonetele", "Kamadeva"

| dynasmile21 a răspuns:

Eu am invatat "Luceafarul" cand aveam 5 ani. incearca big grin

| Aries90 a răspuns:

" O, ramai " sau " Atat de frageda "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mijloc de codru des; este o poezie foarte frumoasa si usor de retinutwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai am un singur dor, Doina si Laculwinking.

| daianne a răspuns:

Pai... Poate Diana, Floare albastra sau Revedere! Daca vrei una scurta, poti alege Numai poetul sau Si daca.Succes!