| hope2destiny a întrebat:

Vreau si eu expresii frumoase gen: metafizica sentimentelor, candelabrul cerului, catedrala de vise, frotispiciul cerului de aprilie. cele mai frumoase funditzz kiss

Răspuns Câştigător
| george5mh a răspuns:

Uite cateva metafore care te pot ajuta: regina noptii moarta - luna, astrul datator de viata - soarele, vesnicul felinar al noptii - luceafarul, sufletul crivatului - vant rece, suflet de lumina - ingerul. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| FuCkMAn a răspuns:

Inima curcubeului,iluzia iubirii,sufletul stelelor, iubirea e nemuritoare, nemurirea inseamna iubire. Sper sa iti placa.One love