| SmoKeD a întrebat:

Vreau si eu niste carti sf si de aventura.

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Daca vrei sa citesti sf-uri pune mana pe cartile lui Isaac Asimov[a scris niste povesti extraordinare cu roboti si au si cate o lectie de viata in ele]sau Stanislaw Lem[a scris tot despre roboti,citeste Ciberiada,merita].
Aventura:carti de Jules Verne,Cartarescu,Eliade,Aghata Christie[a scris carti politiste, foaret interesante].
Robinson Crusoe, Tom Sayer, seria Maigret, Fratia inelului.
Sunt foarte multe carti bune.Ia si tu un pack de carti de scriitori straini de pe net si citeste ce titlu iti atrage atentia.Asa afli si tu ce te captiveaza, iti formezi propriul gust al cartilor.

2 răspunsuri:
| LupulDeCaraibe a răspuns:

Fram ursul polar, Colt alb, ...etc.

| mihaican a răspuns:

Cati ani ai? fiindca nu exista carti sf si daca ar exista n-ar fi de aventura si de actiunedar ca sa iti zic ceva avata nu e intocmai sci -fi cum le vrei tu dar ori cum nu vei gasi carti sci-fi decat de acest gen